Licznik problem z wyświetlaczem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jaksebastian
    Classic
    • 2012
    • 5

    Licznik problem z wyświetlaczem

    Czołem!

    Jako że moja O2 przejechała już 28500 kilometrów zacząłem zwracać baczniejszą uwagę na pracę silnika pod kątem potencjalnych problemów z rozrządem. Szczególnie, że Mikołaj przyniósł do domu nowy sprzęt do nagrywania i można było w związku z tym urządzić Oktawce sesję nagraniową.

    Pofatygowałem się dzisiaj z urządzeniem nagrywającym do garażu, nastawiłem sprzęt jak trzeba, podniosłem klapę i odpaliłem auto (po 2 dniach postoju w temperaturze trochę powyżej zera). Nagranie jest dostępne tutaj:



    Pytanie do ludzi otrzaskanych z silnikami 1.2TSI i 1.4TSI (szczególnie tych, którzy mieli problemy z rozrządem): czy odgłosy płynące z motoru powinny mnie zaniepokoić? I czy mam już pofatygować się z autem do serwisu?

    Dodam tylko, że rozgrzany slinik (sprawdziłem 2 dni podczas postoju na trasie Kraków-Praga brzmi podobnie).
  • danielxx1
    Classic
    • 2010
    • 22

    #2
    Licznik problem z wyświetlaczem

    Witam OCTAVIA II RS 2006r październik mam problem z wyświetlaczem maxi dotem a mianowicie: po przyjściu do garażu i uruchomieniu Czeszki wyświetlacz działa ok ale po kilku minutach a nie raz nawet sekundach zaczyna szaleć tj. zawiesza się wyświetla dane do góry nogami przeskakuje aż w końcu gaśnie całkiem świecą się tylko pomarańczowe linie w poprzek lub wzdłuż niekiedy ponownie pokaże się na chwilę i zaś pomarańczowe krechy. Najgorzej jest jak zostawię ją na słońcu to wtedy wyświetlacz w ogóle nie działa tylko krecha wzdłuż. Jeśli ktoś mógłby pomóc to byłbym bardzo wdzięczny.

    Komentarz

    • kowal 2002
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 5161

      #3
      danielxx1, na 99% do wymiany wyświetlacz.
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz

      • danielxx1
        Classic
        • 2010
        • 22

        #4
        jak tak to gdzie dostać taki wyświetlacz?, szukałem na allegro i nic.

        [ Dodano: Sob 24 Mar, 12 12:58 ]
        Panowie i panie opanowałem problem, więc gdyby miał ktoś podobne objawy to wyjaśniam co było może komuś też pomoże wystarczy rozebrać zegary wyjąć wyświetlacz wszystko jest rozbieralne w bardzo prosty sposób (tylko delikatnie) rozpiąć taśmę nic tam nie jest klejone, po rozpięciu przeczyścić styki kolega dał mi jakiś środek w spreju do styków elektronicznych, prysnąłem przetarłem i złożyłem śmiga jak nowy żadnych problemów.

        Komentarz

        • kowal 2002
          RS
          S_OCP Member
          • 2006
          • 5161

          #5
          danielxx1, u mnie też pomogło czyszczenie... ... na tydzień :cry: . Mam nadzieje, że u Ciebie będzie lepiej.
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz

          • danielxx1
            Classic
            • 2010
            • 22

            #6
            Przedwczesna radość :x

            [ Dodano: Nie 25 Mar, 12 20:25 ]
            kowal 2002 miałeś rację dzisiaj te same objawy bez nowego wyświetlacza raczej się nie obędzie. Pytanie tylko gdzie znaleźć podobny licznik żeby przerzucić wyświetlacz? :?:

            Komentarz

            • Pulp
              Drive
              • 2009
              • 71
              • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

              #7
              Zostaje Ci jedynie monitorować aukcje na allegro lub ebay.de, znalezienie maxi-dota nie jest łatwe, a licznika do RS jeszcze trudniejsze niestety...
              151KM by masters tuning

              Komentarz

              Pracuję...